Reklam yapılan ya da yapılacak olan işlerin halka en iyi şekilde duyurulmasıdır. Organizasyonlarda katılımın çok olması, firmanızın etkili bir şekilde reklamının yapılması ileriki yıllarda işinizin tanınarak büyümesi için önemlidir. Son yıllarda farklılık yaratarak dikkatleri üzerine çeken yürüyen reklamlar; firmanızın isminin, logonuzun, duyurularınızın ya da reklamınızın basılı olduğu taşınabilir panoların animatörlerce sırtlarına takılarak belirlenen güzergahlarda tanıtılmasıdır.

Reklamı yapılacak olan ürün, logo, davet gibi panoların türüne göre animatörler sivil ya da kostümlü olabilmektedir. Bir firmanın açılış organizasyonunun tanıtılmasında sivil animatörler sırtlarında reklam panolarıyla belirlenen en işlek caddelerde tanıtım yaparlar. Yürüyen reklam panolarıyla hedef kitlenin bilinçaltını etkilerken aynı zamanda el ilanları dağıtarak etkiyi arttırabilirler. AVM etkinliklerinin tanıtımında eğlenceli kostümleriyle ve dikkat çeken makyajlarıyla yürüyen reklam olan animatörler hedef kitleyi istenilen yere davet ederler.

Sırta takılan reklam araçları iki boyutlu olabileceği gibi üç boyutluda olabilmektedir. Açık hava reklamı olarak geçen yürüyen reklamların sırt panoları farlılık göstermektedir. Bunlar insan boyunu geçen büyük reklam panoları, üzerine baskı yapılan büyük şişme balonlar, taşınabilir led ekranlar, kumaş üzerine baskı yapılan panolar, şişme balonun içine ışık yerleştirilerek yapılan birbirinden farklı seçenekler mevcuttur.

Yürüyen reklamlar genellikle animatörlerin sırtlarına taktıkları özel yapım panolardır. Bunun yanında bisikletlere ve araçlara da yürüyen reklam konsepti uygulanabilmektedir. Yürüyen reklam ile tanıtım yapmaya karar verdiğinizde, istediğiniz sayı kadar animatör sizin için görevlendirilir. Sizin belirlediğiniz güzergahlarda gezerek reklamınızı yaparlar. Çeşitli yerlerde kendi resimlerini çekerek hangi güzergahta gezildiğini sizlere bildirilmiş olur.

Yürüyen Reklamın Önemi

  • Yürüyen reklamlar her yaştan insanın dikkatini çekebilen ender unsurlardan biridir. Bu nedenle hedef kitlesi oldukça geniştir.
  • Görsel bir reklam aracı olduğu için bilinçaltına daha hızlı işlenir, akılda kalıcıdır.
  • İnsan gücüne dayalı olduğu için araçların giremediği caddelerde rahatça gezebilirler.
  • Deneyimli bir ekip tarafından yapıldığında beklediğinizden çok daha iyi bir sonuç alırsınız.
  • Klasik sabit reklam panolarından ziyade yürüyen reklamlar daha çok dikkat çektiği için reklam verenin hedef kitleye ulaşması daha kolay olur.
  • Yürüyen reklamlar açık alanlarda gezdiği gibi kapalı mekanlarda da rahatça gezerek her türlü ortamda reklam yapabilmektedir. Çok yönlü kullanılışı organizasyonlarda kolaylık sağlamaktadır.