Yürüyen Reklamlar
Yürüyen Reklamlar

Yürüyen reklamlar;  sokaklarda, caddelerde hareket halinde olan canlı ya da cansız herşeyin üzerinde taşınan reklam logoları, mesajları ve sloganlarıdır. Açık hava reklamcılığının en etkili şekli olan yürüyen reklamlar günümüzde çeşitli yollarla yapılmakta ve çeşitlendirilmeye de devam edilmektedir. İki boyutlu yapılabildiği gibi üç boyutlu olarak da uygulanmaktadır.

12 yıllık profesyonel organizasyon geçmişiyle sayısız firmaya, kurumlara ve kuruluşlara hizmet eden ‘İzmir Organizasyon‘, yürüyen reklamlar alanında da  bir çok etkinliğe imza atmıştır. Gerçekleştirdiğimiz etkinlikler, çalıştığımız markalar bir sonrakine referans olmuş, fikirler birbirini beslemiştir. Gerek dünya reklam trendlerini takip ederek, gerekse bir önceki işlerimizden feyz alarak daha yeni fikirler oluşturuyor ve uygulamaya döküyoruz.

 

Yürüyen Reklam Çeşitleri Nelerdir?

Sandviç Adam

Firmanın/markanın sloganının ya da mesajının bulunduğu billboardların iki ucundan birbirlerine bağlanarak, uzun boylu biri tarafından taşınması şeklinde uygulanır. İki billboard arasında kaldığı için, sandviç şekline benzetilir. Bu şekilde hazırlanmış olan reklam panolarını taşıyan yürüyen reklamlar, şehrin en işlek caddelerinde ve sokaklarında dolaşır. Göze hitap eder, böylece akılda kalıcılığı artırırlar.

Taşıt Giydirme Uygulamaları

Firmaya / markaya ait sloganın,logonun ya da mesajın, taşıtlara giydirilmesiyle, aracın trafikte seyretmesi şeklinde yapılan yürüyen reklamdır. Açık hava reklamcılığının çok etkili olan yollarından birisidir. Özellikle büyük ve nüfusun yoğun olduğu şehirlerde oldukça etkilidir. Araçların trafikte geçirdiği süre göz önüne alındığında, hem göze hem de bilinçaltına etkisi büyük olacağından dolayı, tercih edilen bir reklam yoludur.

Yönlendirme Panoları ve Levhaları

Kavşak ve sapaklarda, trafik ışıklarında ve ara caddelerde, neon ve göz alıcı renklerde kostüm giydirilmiş kişilerin, ellerinde firma/marka logosu ya da mesajı olan levhalarla, araçları ya da yayaları yönlendirmesiyle yapılan yürüyen reklam türüdür. Etkili olmasının yanında aynı zamanda eğlenceli bir açık hava reklamcılığına örnek olabilir.

Yürüyen Reklamların Önemi

  • Yürüyen reklamların hedef kitlesi oldukça geniştir. Her yaş grubundan her sosyal statüye kişiye hitap edebilir.
  • Zamanımızın büyük çoğunluğunu dışarıda geçirdiğimiz için, trafikte,pazarda, işte, okulda, konserde sık karşılaşırız, bilinçaltımıza etki eder.
  • Görsel bir reklam aracı olduğu için göze hitap eder, akılda kalıcıdır.
  • Düşük maliyetle geniş kitleye ulaşabilirsiniz.

Bizler ‘İzmir Organizasyon’ olarak, istediğiniz şehir ve bölgede, aynı anda bir çok şehir bölgede yürüyen reklam hizmeti veriyoruz. Alanlarında uzman ekibimiz, reklamınızı daha geniş kitleye hitap edebilmek için, sizlerle birlikte belirlediğimiz rotaları, planladığımız şekilde gezeceklerdir. Her bir yürüyen reklam aracımızın başında bir sorumlu personelimiz bulunmakta ve anlık takipler yapmaktayız.

Yürüyen Reklamlar Fotoğraf Galerisi