Balondan Kapı Takı
Balondan Kapı Takları

Balondan Kapı Takları, Süsleme yapılacak alanın en gözde ve can alıcı noktalarından birisi de kapıları yani girişleridir. Balondan Kapı süslemeleri tak dediğimiz genellikle ufak “n” harfini andıran şekilde zincir balonlardan oluşur. Zincir balonlardan kapı taklarını ayıran en önemli özellik ip yerine “rot” dediğimiz 8-10 mm kalınlığında alüminyum boru üzerine sarılması ve vermiş olduğumuz şekilde uzunca bir süre şeklini korumasıdır. Standart bir iş yeri yada kafe kapısı 2.25 metre yüksekliğinde ve ortalama 3 metre genişliğindedir. Çoğunlukla kapı taklarının uzunluğunu 8-10 m arasında değiştirmektedir.

Kapı takları bağlanacağı ortama göre arkasında sabitlenecek bir alan varsa; çift taraflı bant, misina, yapışkanlı kroşe yardımıyla sabitlenir. Nadiren de olsa bazen arkasında sabitlenecek bir yer olmuyor; (sokak girişi veya bahçe girişlerinde) bu sefer de giriş takının altına demir ayak ismini verdiğimiz ağırlıklarla yere sabitlenir ve devrilmemesi için etrafından misinalarla bağlanır. Bu sayede saatlerce düzgün ve sabit bir şekilde sağlanır.

Mekanların girişlerini güzelleştiren kapı takı süslemelerini en iyi şekilde istediğiniz renk balonlar ile gerçekleştirmekteyiz.
İzmir Organizasyon tarafından yapılan kapı takı balon süslemelerine ait fotoğrafları aşağıdaki galerimizde inceleyebilirsiniz.

Balondan Kapı Takları Fotoğrafları