Ses, Sahne ve Işık Sistemi Kiralama
Ses Sistemi Kiralama

Ses, Sahne ve Işık Sistemi Kiralama izmir organizasyonun ihtiyaçlarınıza özel olarak yapmış olduğu bir hizmettir.
Ses sistemi kiralama alanında çok fazla detay vardır. ve sadece ses sistemi ile bitmez. Sahne içi ve sahne dışı ses tesisatı, ışıklandırmalar, trus sistemleri sahne yüksekliği, sahnenin metre karesi, led ekranı ve jeneratör sistemleri ile komplike bir hizmettir. Ses Sistemi kiralama hizmeti sahne alacak kişilere ve hitap ettikleri kitleye göre değişiklikler gösterir. İzmir organizasyon her kesime hitap edecek çözümler sunmaktadır.

İstemiş olduğunuz büyüklükte (metrekarede) sahne ihtiyaçlarınız tarafımızca temin edilir. Kullanmış olduğumuz ve genellikçe tercih edilen sahneler, yerden yüksekliği 1 ila 1 buçuk metre arasında değişebilmektedir. Örneğin bir belediye etkinliğinde, 10 metreye 10 metre 100 metrekare büyüklüğünde sahne ve 4 ya da 6 ayak truss, 12 metreye 12 metre ebatlarında olabilmektedir. Sahnenin arkasına led ekran yerleştiriyor ve jeneratörle birlikte bu sistemleri destekliyoruz.

Konser etkinliklerinde, sahne alacak olan sanatçının özel isteklerine ya da organizasyonun türüne, hitap kesimine, içeriğine ve büyüklüğüne göre ses sistemi özel olarak ayarlanabilmektedir. Sahnede içi ses sistemi ve dış ses sistemi olmak üzere 2 ayrı ses kontrölü mevcuttur. Dış ses, seyirciye verilen, seyircinin duyduğu ses, iç ses ise sahne içi tesisat olarak tanımlanıyor.

Sanatçının sahne alabilmek için kullandığı, arzu ettiği standartları belirten ‘rider’ a göre, ekipman ve ekip hazırlıklarımızı yapıyoruz. Sahne büyüklüğü, ses sisteminin verimliliği, ışıkların çeşidi, müziklerin ayarlanması ve sahne için gerekli bütün detaylar olan ‘rider’, organizasyon öncesi önemli veriler olarak tarafımızca titizlikle planlanmakta ve organize edilmektedir.

Ortalama bir sahne büyüklüğü 40 metrekareden başlıyor. Profesyonel ekibimiz tarafından 2 ye 1 paneller olarak özel olarak orada kuruluyor. 200- 250 metrekareye kadar sahne kurulumu hizmeti de yine tarafımızca verilmiş olup, verilmeye devam edilmektedir. Yine isteğe göre sahne merdiven şeklinde de kurulabilmektedir.

‘Truss’sahnelerin erafını çevreleyen demirden ve metalden olan ayaklar için kullanılan bir terimdir. Trussların ayak sayısı (4, 6- 10 ayak gibi), çatı şekli (üçgen çatı, çatısız, düz çatı gibi) gibi farklılıklar da sizlerin taleplerine göre şekillendiriliyor. Trussları led ekranlarla destekliyoruz. Sahnenin ön tarafına led ekranları kurabileceğimiz gibi, sahnenin arka kısmına ya da iki adet arkaya ön tarafa bir tane led ekran olarak da sahne kurulumunu gerçekleştiriyoruz. İç mekanlarda zaman zaman ön truss kurabiliyoruz.

Işık sistemleri de kendi aralarında sahne büyüklüğü ve iç dış mekan sahne olmasına göre sınıflandırılabiliyor. Renkli ışık, sisli ışık, renklendirmeli ışık ve gizli ışık gibi bir çok çeşidi tarafımızca temin edilip, kurulum hizmeti verilmektedir.

Sahne hizmetleri kendi içinde yalnızca ses, ışık, sahne barındırmıyor. Jeneratör, truss, led ekranlar da sahne hizmetlerimiz içinde yer alıyor. Her bir birim kendi aralarında ayrı olarak sınıflandırılıyor. Örneğin yalnızca sahne sisteminde teknik ekip ve kurulum ekibi olmak üzere en az 5’er kişilik ayrı ekipler çalışıyor. Ses ekibi için; ses mikserinin başındaki kişiler ayrıyken, ses sistemleri kurulumundaki ekip ayrı olarak hizmet veriyor. Aynı şekilde ışık ve görüntü ekibi de aynı mantıkla uzmanlık alanlarına göre çalışıyorlar. Görüntüde görüntüyü çeken ve led ekrana yansıtan ekibimiz de yine ayrı olarak hizmet veriyorlar. Reji, jeneratör, organizasyon yöneticileri de alanlarında uzmanlaştıktan sonra sahne yönetimi ve kurulumu konusunda en iyi hizmeti siz değerli müşterilerimize vermekteler.

Okul mezuniyetlerinden, düğün organizasyonlarına kadar her türlü ses sahne ışık sistemi kiralama hizmeti vermiş olan ‘İzmir Organizasyon’ şirketi olarak, günümüz teknolojisiyle sahne hizmetlerinin öneminin bilincindeyiz ve düğün organizasyonlarında dahi bir ön truss Ses Sistemi Kiralama hizmeti kullanılmasını önermekteyiz.

Ses, Sahne ve Işık Sistemi Kiralama Fotoğraf Galerisi