Dev Tırmanma Dağı
Dev Tırmanma Dağı

Şişme Dev Tırmanma Dağı hem çocukların hem de yetişkinlerin büyük ilgi gösterdiği oyundur. İzmir organizasyon bünyesinde mevcut bulunan dev tırmanma dağı; açılış, şenlik, piknik, sünnet, doğum günü gibi organizasyonlarda kullanılır. Özel kurumların yanında kamusal sektördeki açılış organizasyonlarında ve ramazan eğlenceleri gibi birbirinden farklı etkinliklerde tercih edilmektedir.

İzmir Organizasyon Bünyesindeki Dev Tırmanma Dağı’nın Boyutları

  • Uzunluk  : 10 m
  • Genişlik  : 10 m
  • Yükseklik : 12 m

Dev Tırmanma Dağı’nın Hazırlanışı ve Kullanılması

Dev Tırmanma Dağı’nın boyutları dikkate alınarak kurulacak mekanda ya da açık alanda uygun bir yer ayarlanır. Tırmanma dağının öncelikle zemini şişirilmeye başlanır. Zemin tam olarak şişirildiğinde ortada kalan dağ kısmı şişirilir. Dağın üzerine tırmanmada kullanılan girinti çıkıntıların bulunduğu başlık giydirilerek sabitlenir. Yaş grubuna göre dağın üzerine ipler sabitlenerek aşağı sarkıtılır. Böylece küçük yaştakiler hem çok zorlanmadan dağı tırmanırlar hem de daha emniyetli olmuş olur.

Yapay dağların en büyük artısı şişme olduğu için tırmanırken düşülse bile kişiye zarar vermemesidir. Zemin de şişme olduğu için yumuşak bir yastığa düşmüş hissi vermektedir. Buna rağmen İzmir Organizasyon her yaş grubuna hitap ettiği için gerekli önlemleri almaktadır. Organizasyon başladığında Dev Tırmanma Dağı’na tırmanacak kişilerin güvenliği açısından başına kask takılır. Ayrıca daha emniyetli olması için halat ve kayışlarla kişi korumaya alınır. Bu sayede Dev Tırmanma Dağı’nın en tepesine kadar çıkmanız mümkün. İzmir Organizasyon olarak sizlere hızlı ve kaliteli hizmet sunmaya devam ediyoruz.

Dev Tırmanma Dağı Fotoğrafları