Çeşitli kurum ve kuruluşlar hem personeline hem de personel ailelerine yılda en az bir kez piknik organizasyonu düzenlemektedirler. Bu organizasyonların amacı;şirketlerin personellerinin, okul gibi kurumların da öğrencilerinin motivasyonunu artırmaktır. Bizim görevimizse şirketlerin bu tarz organizasyon planlarını hayata geçirmektir. Çeşitli animasyonlar, eğlenceli takım oyunları ve kaliteli ekipmanlarımız ile yanınızdayız.

İnsan, piknik yaptığı o yeşil alanlarda günlük yaşamın stresinden uzakta, doğadaki güzelliklerin ve sevdikleriyle eğlenmenin verdiği keyfin farkına varır, kendisini mutlu hisseder. Sivil toplum kuruluşları, dernekler, şirketler, firmalar, eğitim kurumları gibi kalabalık topluluklar yılda en az bir dafa bir araya gelip güzel vakit geçirecekleri piknik organizasyonuna gereksinim duyarlar. İzmir Organizasyon olarak sıfır sorun iddiasıyla piknik organizasyonu hizmeti veriyoruz.

Bu organizasyonlarda birçok aktivite gerçekleştiriyoruz. Bu aktiviteler tam bir takım çalışması halinde eğlenceli dakikalar geçirmenizi sağlayacak.

Piknik Organizasyonun Vazgeçilmez Aktiveteleri

  • Canlı Langırt: 5’er kişilik takımlar halinde oynanan bu oyunda katılımcılar göğüs hizasında bulunan çubuklara bağlı olarak birlikte sadece sağa sola hareket ederek futbol oynarlar.Oyuncuların hareket alanının kısıtlı olması çok zevkli ve eğlenceli bir oyun ortaya çıkarıyor.Yüksek yan duvarlar topun mümkün olduğunca saha içerisinde kalmasını sağlayarak oyunun sürekliliğini artırır.Takım ruhu yaratmak için kullanılabilecek ideal bir oyun.
  • Sumo Güreşi: Yarışmacıları özel hazırlanmış sumo kıyafetleri sayesinde saniyeler içinde bir Sumo Güreşçisi haline getiren bir oyun. Zayıf-şişman, uzun-kısa fark etmez! Sumo minderi üzerinde karşılaşan Sumolar birbirini daire dışına itmeye çalışıyorlar. Dış bölge ile ilk olarak temas eden veya düşen Sumo, güreşi kaybediyor. Hem güreşçiler hem de izleyiciler için tam bir kahkaha tufanı. Kıyafetlerin hareket kabiliyetini ileri derecede kısıtlaması hem güreş esnasında, hem de düşüşlerde çok ilginç ve komik görüntüler oluşturmaktadır.
  • Halat Çekme: Bir halatın karşıt uçlarını tutan iki takımın birbirlerini ortadaki çizgiye çekmeye çalıştığı spor karşılaşması.Oyun, sayıları 5 ile 8 arasında değişebilen erkek ya da kadın, (karışık da olabilir) eşit sayıda oyuncudan oluşan ikişer takım arasında oynanır.Amaç halatın öbür ucundaki takımı kendine doğru çekmektir.Rakibini 4 metre çekip ortadaki çizgiyi geçirebilen takım kazanır.Tüm karşılaşmalar üç çekmeden oluşur, üç oyunun ikisinde rakibi yenilgiye uğratan takım kazanır.
  • Kırkayak: Outdoor aktiviteler içinde her izleyen için çok kolay bir oyundur kırkayak. İki ekip yarışırken hangi takımın başarılı olduğunu belirleyen ekibin ne kadar koordineli çalıştığı ve ortak hedefe yönlendiğidir. Takım ruhu, motivasyon, koordinasyon ve eğlence garantisi olan kırkayak için hazır olun!
  • Sandalye Kapma: Toplu aktivitelerin vazçilmezlerinden birisi de geleneksel sandalya kapma oyunudur. Müzik eşliğinde sandalyelerin etrafında dönmeye başlanır ve müzik durduğu anda boş olan sandalyelere oturulur. Oturmayı başaramayan kişi oyundan çıkar ve her defasında bir sandalye eksilir. Son kalan sandalyeye oturmayı başaran oyunu kazanır.

Bütün bunlar piknik organizasyonlarında gerçekleştirilen aktivitelerden sadece birkaçı. Bir piknik organize ettiğinizde sonsuz eğlenceye hazırlanın. Tam bir takım ruhu içerisinde, aileniz, çalışanlarınız ve iş arkadaşlarınız ile birlikte hafızalarınızda kalan çok güzel anılarla birlikte o günü bitireceğinizden emin olun.