Organizasyonlarda en çok tercih edilen hizmetlerden biri balon süslemedir. Balon süslemeler birçok organizasyonda kullanılır. Kullanıldıkları her yerde ilgi çekici bir görüntü oluştururlar. Bu süslemelerin aklınıza gelmeyecek birçok çeşidi mevcuttur. Örneğin; yeni bir işletme açacaksınız ve açılış yapmak istiyorsunuz. Aklınıza sadece zincir balon gelmesin. Çok farklı şekillerde süslemeler kullanarak açılışınızı daha ilgi çekici hale getirebilirsiniz.

Zincir Balon Süsleme

Balon süsleme denince akla ilk gelen süsleme çeşididir. Zincir balon; iki adet balonun birbirine bağlanması ve birbirine bağlanmış ikili balonların da eşiyle dörtlü gruplar halinde ipe bağlanmasıyla oluşur. Bir metre zincir balonda ortalama yirmi dört adet balon vardır. Zincir balonların da çeşitleri mevcuttur en çok kullanılanları tekli sarmal, çiftli sarmal ve ardışık sıralı balonlardır.

Kapı Takı Balon Süsleme

Mağazanızın girişini renkli ve daha ilgi çekici hale getirmeniz bu süsleme ile mümkün olacaktır. Kapı süslemesi “n” harfini andıran şekilde dizilmiş zincir balonlardan oluşur. Zincir balonlardan kapı taklarını ayıran en önemli özellik ip yerine “rot” dediğimiz 8-10 mm kalınlığında alüminyum boru üzerine sarılması ve vermiş olduğumuz şekilde uzunca bir süre şeklini korumasıdır. Kapı takları, bağlanacağı ortama göre arkasında sabitlenecek bir alan varsa çift taraflı bant, misina, yapışkanlı kroşe yardımıyla sabitlenir. Eğer sabitlenecek bir yer yoksa(sokak girişi veya bahçe girişlerinde) bu sefer de giriş takının altına demir ayak ismini verdiğimiz ağırlıklarla yere sabitlenir ve devrilmemesi için etrafından misinalarla bağlanır. Bu şekilde tak bir desteğe ihtiyaç duymadan da formunu korur.

Çiçek Şekilli Balon Süsleme – Papatya Balon Süsleme

Papatya balon süslemelerini her şekilde ve her mekanda kullanmak mümkün olacaktır. İster dışarıda ister içeride talebinize göre şekillenecektir. Zincir balondan sonra en çok tercih edilen balon süsleme çeşididir. Dört adet aynı boyda şişirilmiş balonun ortasına bir adet ufak balon bağlanmasıyla ortaya çıkar. Kroşe yada çift taraflı bant yardımıyla duvar, cam, ağaç vb. yerlere tutturulurlar.

Tavan Balon Süslemeleri

Balon süslemeleri sadece mekanın ön tarafında olmaz isterseniz mekanın içini çeşitli süslemeler ile renklendirebilirsiniz. Girişinize kapı takı balonlarıyla renk katarken, mekanınızı boydan boya zincir balonlarla bezeyerek görselliği artırabilirsiniz. İçeriye papatya şekilli balonlar ile farklı bir hava katarken tavandan sarkan balon süslemeleri ile de değişik bir görüntü elde etmeniz mümkün. Bu süsleme çeşidi birçok firma tarafından yapılmayan bir hizmettir fakat biz bu hizmeti de atlamıyoruz ve size en iyi şekilde sunacağımızdan emin olabilirsiniz.

Balondan yürüyüş yolları – Dikme Balon

Organizasyonun yapılacağı alan geniş bir bahçeye sahipse ya da önünde bu süsleme için kullanılacak yeterli alan mecvutsa bu süsleme çeşidi de tercih edebilecekleriniz arasında olacaktır. Organizasyonunuz sırasında etrafı gezerken misafirlerinizin göz zevkine hitap edecek bir süsleme olacaktır. Bir metal üzerine zincir, piramit yada buna alternatif özel şekillerde oluşturulmuş balonların mekana uygun bir biçimde toprağa saplanması ya da ayak yardımıyla düz zemin üzerine dizilmesiyle oluşurlar.

Özel Şekilli Balonlar

Bu süslemenin de organizasyonun türüne göre birçok farklı şekli mevcuttur. Taleplerinize bağlı olarak şekillenecektir. Balondan nazar boncuğu, balondan kalp, balon harfler, özel yürüyüş yolları, zeplin balonlar, jumbo balonlar, balondan logo çalışmaları özel tasarımlı balonlara örnektir.

File Balon – Dökme Balon

Balonların sayısına göre özel oluşturulan beyaz tül içerisine yerleştirilmesi ve istenilen anda fermuar görevi gören misinanın çekilmesiyle dökülmeye başlamasını kapsar. İki çeşidi vardır:

İlki; yere kurulur. Uçan balonlardan oluşur. Misina çekildiğinde balonlar serbest kalır ve yükselmeye başlarlar. Bu şekilde tam bir görsel şölen oluştururlar. Özellikle açık kalanda yapılacak organizasyonun yıldızı olacaklardır. Keyifle gökyüzüne yükselişlerini izleyebilirsiniz.

Bu süslemenin bir diğer çeşidi ise; tavana asılandır. Kullanmak istediğiniz alanın üzerine yerleştirilir. En az 200 balondan oluşur. Misina çekildiğinde balonlar aşağı dökülmeye başlar. Bu şekilde tam anlamıyla bir balon yağmuru elde etmeniz mümkün.

Organizasyonların yıldızı balon süsleme hizmetlerinin bir iki çeşitle sınırlı kalmadığını artık biliyorsunuz. Siz de bu hizmetlerden yararlanmak isterseniz, bize ulaşabilir ve taleplerinizi ayrıntılı bir şekilde bize bildirebilirsiniz.