Kukla Tiyatrosu
Kukla Tiyatrosu

Kukla Tiyatrosu

Tek ya da en fazla iki oyuncunun, nükteli ve mizahi bir dil kullanarak, karşılıklı konuşmalarla bir oyun sergilemesidir. Kukla, üç boyutlu geleneksel bir seyirlik oyunudur.

Geleneksel Türk tarihinde çok çeşitli kukla oyunları olduğu biliniyor. Ancak bunların en bilinenleri  el kuklası ve ip kuklası. El kuklası; sanatçının sahnede iki kuklayı oynatması ve sahne arkasından karşılıklı konuşturarak seslendirmesidir. İp kuklası ise; kuklacının kuklaları sahnenin üstünden sahneye iple sarkıtmasıyla karşılıklı konuşturarak oynatmasıdır. Günümüzde en çok bilinen ve tercih edilen kukla tiyatrosu türleri bunlardır.

Dilediğiniz organizasyonda, dilediğiniz sahnede tiyatro hizmeti veriyoruz. İzleyici sayıları, yaş grupları, organizasyon tarihi ve gösteri yeri bilgilerini bizimle paylaşıp, kukla tiyatrosu hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Uzun bir tarihi geçmişe sahip olan kukla tiyatrosu, ne yazık ki günümüzde ne çok fazla biliniyor, ne de gösteriliyor. Bizler de düşündük ki, tiyatroya ve tarihi kültürümüze değer verelim, çocuklarımıza Türk tiyatrosunu öğretelim, sevdirelim. En özel günlerimizde tiyatro izlemek, izletmek ve teşvik etmek  için ‘İzmir Organizasyon’ olarak biz sözümüzü verdik.

12 yılı aşkın sektör tecrübemizle, sanata ve sahne gösterilerine büyük önem verirken, tiyatrolara teşvik için elimizden geleni yapıyor, tiyatrosu yaşatıyoruz. Alanında uzman olan ekibimiz, sizlere en iyi hizmeti vermek için sahnede hazır, ışıklar açık, sizlerin değerli alkışlarını bekliyorlar.

Okul şenliklerinde, mezuniyet organizasyonlarında, çocuk şenliklerinde, okul etkinliklerinde, önemli gün ve zamanlarda, Milli Bayramlarımızda, Ramazan etkinliklerinde ve belediye şenlikleri gibi organizasyonlarınızda, tiyatro hizmetimizden yararlanabilir, izleyicilerinize unutulmaz ve keyifli dakikalar yaşatabilirsiniz.