Açılış organizasyonları; yeni açılan işletmelerin kendi tanıtımlarını yapmak ve potansiyel müşteri kitlesine ulaşabilmek için gerçekleştirmesi işletmenin yararına olan bir organizasyon çeşididir. Açılış organizasyonları; sadece yeni açılan işletmeler için değil hali hazırda var olan mağazaların yeni açılan şubeleri için de gerçekleştirilir. Müşterilerin yeni açılan şube hakkında bilgilendirilmesi ve açılışlara özel kampanya, promosyon ve indirimlerden faydalanabilmeleri için oldukça doğru bir tercih olacaktır açılış organizasyonu planlamak.

İzmir Organizasyon; birçok organizasyon gibi açılış organizasyonları için de sizlere yardımcı oluyor. Sizler sadece açılış organizasyonu gerçekleştirmek istediğiniz mekana ve zamanına karar verin; gerisini profesyonel ekibimize bırakın. Açılış organizasyonlarının olmazsa olmazı balon süslemeden tutun palyaço servisi, dj, sunucu ve daha birçok hizmet için sizlere yardımcı olalım. Öncelikle açılış organizasyonlarının türlerinden ve daha sonra özel olarak kokteylli açılış organizasyonundan ayrıntılı olarak bahsedelim.

Açılış Organizasyonu Türleri

Açılış organizasyonlarının üç çeşidi bulunmaktadır. Bunlar;

  • Palyaçolu Açılış Organizasyonu
  • Protokollü Açılış Organizasyonu
  • Kokteylli Açılış Organizasyonu

Palyaçolu açılış organizasyonunda palyaçolar, açılış günü eğlenceli kostüm ve makyajları ile danslar ederek ilgiyi çeker. İşletmelerin ilanlarını, firmanın reklamını taşıyan baskılı balonları dağıtır.

Protokollü açılış organizasyonu kokteylli açılış organizasyonuna benzer bir organizasyon çeşididir. Bu organizasyon önemli devlet adamları ve kişilikler organizasyonlara katılım göstermektedir.

Kokteylli Açılış Organizasyonu

Kokteylli açılış organizasyonları için öncelikle mekanın çeşidine ve durumuna göre balon süslemeler yapılır. Boydan boya firmanın iş tanımına uygun renklerde zincir balon süslemesi yapılır. Mekanın girişi kapı takı zincir balon ile ilgi çekici hale getirilir.

Açılışa katılacak davetlilerin sohbet edip servis edilecek ikramlardan tadabilmeleri için bistro masalar yerleştirilir. Bu bistro masalara muntazam görünüşleri ile dikkat çeken streç bistro masa örtüleri giydirilir. Bistro masalar en lezzetli kuru pastalar, çerez ve cipsler ve çok daha fazlası ile donatılır.

Davetlilere içecek servisinde bulunmak ve görsel olarak dikkat çekici olan bir show bar kurulur. Burada görselliği artıcı bardak dizilimleri ve geniş bir yelpazeye sahip içecek çeşitliliği bulunur. Sıcak ve soğuk içecek servisi yapılır.

Yiyecek ve içecek servisleri için temiz ve düzenli giyimleri, disiplinli hal ve tavırları ile göz dolduran servis elemanları temin edilir. Davetlilerinizin memnuniyetini ön planda tutarak işlerini layığı ile getirirler. Giyim ve tavırları ile firmanıza prestij katarlar.

Tabii ki organizasyonların olmazsa olmazı müzik de kokteylli açılış organizasyonlarının vazgeçilmezi. Davetliler sohbet edip, ikramlardan atıştırırken rahatsız edici olmayan, sohbetlerine eşlik edecek müzikler kurulumunu sağladığımız profesyonel bir ses sistemi ile çalınır. Eğlencenin dozunu artırmak isterseniz de Dj hizmetimizden yararlanabilir, ortamı daha da şenlendirebilirsiniz.