İslami konseptli düğünler, dini çizgilerin dışına çıkmadan usulüne uygun yapılan organizasyonlardır. Halk arasında basit içerikli bir düğün gibi algılanan aksine klasik düğünlerden daha ayrıntılı bir organizasyondur. Çünkü dini gereklikleri uygularken bir taraftan da düğüne gelen davetlilerin sıkılmaması için özenli bir şekilde organize edilmelidir. Davetlilerin sıkılması demek düğününüzün buruk geçmesine hem de İslami konseptli düğün organizasyonları nın olumsuz algılanmasına neden olacaktır.

Çoğunluğu bayanlardan oluşan İzmir Organizasyon ekibi sizler için bütün ayrıntıları düşünerek sizlerin mutlu olacağı düğün organizasyonunu gerçekleştirmektedir. Ekibimiz sizin belirlediğiniz düğün alanına giderek gözlem yapar. Mekanın uygunluğuna göre size bir düğün planı oluşturur. Sizin istekleriniz doğrultusunda oluşturulan düğün planı ile düğün gününe kadar bütün hazırlıklar tamamlanır.

İslami Konseptli Düğün

İslami konseptli düğünlerin planlama evresi sizin istekleriniz doğrultusunda oluşturulur. Düğün mekanın durumuna göre ihtiyaç listesi belirlenir. Örneğin düğün mekanında masa ve sandalye yoksa davetli sayısı kadar depomuzdan temin edilir. Gelin ve damadın sevdiği renkteki tüllerle sandalyeler süslenir. Masalara şık ve temiz masa örtüleri serilir. Düğünün yemek menüsüne göre masanın üzeri donatılır. Nikah masasının üzerine gazebo kurulur ve etrafı çiçeklerle süslenir. Sesleri en iyi şekilde ileten güçlü ses sistemleri kurulur. Işık sistemiyle desteklenen sahne semazenler için hazırlanır.

İsteğe göre düğün sırasında ney, kudüm, rebab, tanbur gibi çalgılar eşliğinde ilahiler okunur. İlahi grubunun huzur veren sesi mekanda yankılanırken sahneyi semazen grubu doldurur. Yemek menüsünden müzik seçimine kadar düşünülen organizasyon ile sizinle birlikte kusursuz ve huzurlu bir düğün organize edelim.

İslami konseptli Sünnet Düğünü

Sünnet düğünlerinde de dinin gereklerine göre hareket etmek isteyen ailelerin tercih ettiği organizasyon türüdür. Belirlenen mekan sünnet düğününe uygun olarak süslenir. Uçan balonlar ve renkli tüller yoğunlukta olur. Sünnet düğününde çocuklar daha ön planda oldukları için seçenekler onlara özel belirlenir. Sünnet çocuğu düğün alanına sünnet tahtında, mehter takımı ya da yeniçeri kıyafeti giyinen animatörler tarafından getirilir.

Organizasyona uygun canlı müzikle ilahiler söylenir. Çocuklar için Karagöz Hacivat ekibi sahne alarak ortama renk katar. Seçenekler daha da çoğaltılabilir. Animatörlerden balon süslemeye, yer volkanından led ekran gösterimlerine kadar bir çok alternatif dahil edilebilmektedir.