Villa Levante Kır Düğünü Organizasyonu İzmir Organizasyon
Villa Levante Kır Düğünü Organizasyonu

İzmir’in en güzel restoran ve butik otellerinden olan Villa Levante’de geçtiğimiz hafta sonu, masal gibi bir kır düğünü organizasyonu gerçekleştirdik. Düğün organizasyonunun bahar mevsiminde yapılması, mekanın konseptiyle de birleşince rüya gibi bir organizasyon olmasını sağladı.

Kır Düğünü Organizasyonu Hazırlıkları

Öncelikle organizasyon sahibi çiftimizin, düğün organizasyonları için neler istediğini öğrendik, organizasyon planını yaptık. Mekanın hemen girişine yürüyüş yolunun başlangıcı ve karşılama dekoru olarak beyaz renkte dekoratif sütunlar  yerleştirdik. Sütunları tül ve çiçek süslemeyle hoş bir şekilde süsledikten sonra sıra girişteki kapı süslemesine geldi. Kapı tak olarak, girişteki kapı dekorlarıyla uyumlu olacak şekilde, beyaz dev sütunlar kullanıldı.  Kapı girişinin hemen sonrasında ise, çiftimizin bir ömür beraber yürüyecekleri yolun hazırlığına koyulduk. Siyah zemin kaplama yaparak, yürüyüş yolunu özelleştirdik. Zemin kaplamanın üzerine de kırmızı halı serdik. Kırmızı halının kenarlarına, 2 sıra halinde 20 adet dekoratif denizci fenerleri yerleştirdik. Denizci fenerlerinin içlerine kandil lambaları yerleştirerek, akşam karanlığını romantik hale getirmeyi amaçladık. Kırmızı halının bittiği basamaklara kapı girişindeki sütunlarla uyumlu olan bir kürsü yerleştirdik. Beyaz jerbera çiçekleri ve uygun cipsolarla, kürsü çiçek süsleme yaptık.

Mekan girişi ve yürüyüş yolunu bitrdikten sonra, dikdörtgen masalar ve yuvarlak masalar konuk sayısına uygun bir şekilde dağıtıldı ve yerleştirildi. Bistro masalar da uygun bir şekilde yerleştirildikten sonra, beyaz renkte lüks streç örtülerle giydirildi. Bistro masalardan sonra sıra dikdörtgen masalara geldi. Beyaz saten örtüler serildikten sonra şık görünümü tamamlamak adına üzerlerine dantel örtü kapaklar serdik. 10’ar kişilik yuvarlak masaların örtüleri de serildikten sonra, ekibimiz masa süsleme hazırlıklarına başladık. 3 ayrı boyda olan cam fanusların içlerini beyaz çakıl taşlarıyla doldurduk. İçlerine su doldurarak cerbele ve cipso süslemesiyle tamamladık. Bistro masaların, dikdörtgen masaların ve yuvarlak masaların üzerlerine dörtte biri su ile dolu çiçek süsleme yapılmış fanusları yerleştirdik. Uzun ince silindir cam fanusların içlerine de bebek boy kandil lambaları yerleştirdik ve masaların üzerinde loş bir ışık görünümü sağladık. Sandalyeleri beyaz tül kuşaklarla özel olarak süsledik. Ses sistemi kurulumunu da yaptıktan sonra, mekanın uygun bölümlerine, uygun ışıklar yerleştirdik. Konfetiler çiftimizin mekana girişi için hazırdı. Beyaz renkte uçan balonlarımız da yürüyüş yolunun sonunda çiftimizi beklemeye koyuldular.

Kır Düğünü Organizasyonu Heyecanlı Bekleyiş ve Mutlu Son

Ekibimizin yaklaşık 6 saat süren hazırlıkları sonunda, nihayet Villa Levante çiftimizin hayallerindeki gibi bir kır düğünü mekanına dönüştürüldü. Tüm hazırlıklar tamamlanınca, düğün organizasyonunun konukları mekana gelmeye ve yerlerini almaya başladılar. Gelin ve damat, trio grubunun romantik ve coşkulu müzikleri eşliğinde, konfetilerle ve konukların  alkışlarıyla mekana giriş yaptılar. İlk danslarını kırmızı halıda, denizci fenerlerinden yansıyan kandil lambası ışığında yaptılar. Onlar için özel olarak hazırlanmış kürsüde birbirlerine bir ömür söz verdiler.