Kokteyl organizasyonu, üzerinde titizlikle durulması gereken, önemli bir organizasyon türü. Kokteyl organizasyonu düzenlemeye karar verdiyseniz, konu ikramlar, yiyecekler ve içecekler olduğu için, organizasyon sahibi olarak sizleri daha dikkatli davranmanız gereken bir süreç bekliyor. Organizasyon firmaları bu konudaki yükünüzü hafifletiyor. Ancak kokteyl organizasyonu alanında profesyonel bir organizasyon firması ile çalışmalısınız. Eğer protokol için kokteyl organizasyonu gerçekleştirecekseniz, organizasyon firmalarını çok iyi tanımanızda fayda var. İzmir Organizasyon firması, kokteyl organizasyonu, özellikle protokol için kokteyl organizasyonu alanında profesyonel olan, detaylara önem veren bir organizasyon firması.

İzmir Organizasyon’dan Protokol İçin Kokteyl Organizasyonu Detayları

Uzun yıllardır, catering ekibiyle protokol için kokteyl organizasyonu düzenleyen İzmir Organizasyon firması, bu alanda özellikle eğittiği ekibine sahip. Her organizasyonda titizlik gerektiren detaylar bu organizasyonda daha fazla.

Öncelikle dikkat edilmesi gereken organizasyon davetlilerinin sayısını bilmek. Her zaman için firmaya bildirilen sayıdan daha fazlası baz alınıyor. Hem ekipman sayısı, hem de yiyecek içecek sunumları için. Organizasyon hazırlığına ise, organizasyon saatinden yaklaşık 5 saat önce başlanıyor.

İkramlar öncesi olan sunum ve düzen çok önemli. Kokteyl organizasyonu için hazırlanan bistro masalar, temiz ve yeni lüks streç örtülerle kaplanıyor. Bistro masaların üzerine, kokteyl organizasyonu için gerekli olan catering ekipmanları yerleştiriliyor.

Bistro masalar sonrası davetli sayısına göre, 1, 2 ya da 3 adet içecek barı kuruluyor. Görselliğin firma için son derece önemli olduğu içecek şov barlarında, her çeşit içecek için ayrı olan cam ve porselen ekipmanlar yer alıyor. Eğitimli ve tecrübeli bar personeli, içeceklerin bulunduğu masalara, şık bir sunumla içecekleri ve ekipmanları yerleştiriyor.

Sıra mutfaktaki düzene geliyor. Organizasyon öncesi görev alanları bildirilen personeller, o alanda görevlerine başlıyorlar. Porselen ve cam ekipmanların kullanılması da firma için son derece önemli. Çift katlı tabaklara kruditeler (ceviz, kuru incir, dut kurusu, gün kurusu, kuru kayısı, yaban mersini, kuru üzüm gibi), tatlılar (mini ekler, tartolet gibi), meyve ya da babycorn, turşu gibi sunumlar hazırlanıyor. Nasıl bir menü hazırlanacağı, müşterinin tercihine bırakılıyor. Cipsler, çerezler, kuru yemişler, dip soslu havuç ve salatalıklar, çubuk gibi yiyecekler de, porselen ekipmanlarda şık bir şekilde sunuluyor.

Sunumlar hazırlandıktan sonra, firmanın organizasyon yöneticisi, içinde teknik personel, servis personeli, hostes ve host, mutfak personeli ve içecek bar personellerinin bulunduğu ekibiyle toplantı yapıyor. Her bir personelin görev alanı belirleniyor. Örneğin, belediye başkanının yiyecek ve içecek servisiyle bir kişi ilgileniyor. Ya da konferans sırasında, protokolün ihtiyaçlarından sorumlu 1 ya da 2 personel oluyor. Yiyeceklerin tazelenmesinden ve yenilenmesinden sorumlu kişiler, içecek servisinden sorumlu kişiler belirleniyor.

İzmir Organizasyon özellikle kokteyl organizasyonu ve protokol için kokteyl organizasyonu etkinliklerinde, servis personellerinin kılık kıyafetine maksimum düzeyde özen gösteriyor. Temiz ve ütülü beyaz gömlek, siyah pantolon, kırmızı papyon, kırmızı İzmir Organizasyon önlükleri, kırmızı renkte keplerin olması önemli. Firma yöneticisi, özellikle hijyen kurallarının önemine değinerek, eldiven ve kep kullanmanın gerekli olduğunu söylüyor. Personelin, bakımlı ve temiz olmaları firmanın olmazsa olmaz kurallarından.

Servis başladığında, öncelikle protokolün (devlet bakanı, vali, belediye başkanı vs) servisi yapılıyor. Yiyecek ve içecekler devamlı olarak yenileniyor.

İzmir Organizasyon Organizasyonlarınızda Çözüm Ortağınız Olabilir

İzmir Organizasyon firması, İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Bornova Belediyesi, İzmir Çiğli Belediyesi gibi önemli belediyeler ile kokteyl organizasyonu ve catering hizmeti alanında çözüm ortaklığını sürdürüyor. Organizasyon firmasının Büyükşehir Belediyeleri Kokteyl Organizasyonu ile ilgili videoyu www.youtube.com/izmirorganizasyon kanalından izleyebilirsiniz.

Belediye başkanları konferansı kokteyl organizasyonu, protokolün davetli olduğu kokteyl organizasyonları gibi alanlarda organizasyon firması arayışındaysanız, İzmir Organizasyon firması güvenilir ve profesyonel bir firma olarak size destek oluyor.

Protokol için kokteyl organizasyonu detayları, protokol için kokteyl organizasyonu fiyatları gibi konularda bilgi almak için, firmanın www.izmirorganizasyon.com adresli web sitesini ziyaret edebilir ya da 0232 421 5000 telefon numarasından İzmir Organizasyon müşteri temsilcilerine ulaşıp, merak ettiğiniz detayları öğrenebilirsiniz.