Her türlü organizasyonlarda tercih ettiğimiz palyaçolar yediden yetmişe herkesin eğlenmesini ve keyif almasını sağlayan animatörlerdir. Eğlenceli kostümleri, sempatik makyajları, şaşkın bakışlarıyla hepimizi eğlendirir, güldürürler. Her organizasyonda, yanlarında hazır olan sihirli çantalarından çeşitli oyuncaklar ve oyun malzemeleri çıkararak, sizlerin ve çocukların eğlenmesini ve mutlu olmasını sağlarlar. İzmir Organizasyon firması da, kuruluşunda büyük önemi olan palyaço üzerinde fazlasıyla duruyor. Palyaçoların eğitimi, kostümleri, makyajları ve ekipmanlarının tam ve eksiksiz olması titizlikle takip ediliyor.

İzmir Organizasyon’da Palyaço Eğitimi Şart

İzmir Organizasyon firması, her türlü organizasyonda tercih edilen palyaçolar için animatörlerin eğitimine büyük önem veriyor. Animatörlerin eğitim aşaması ise sırasıyla şöyle:

  • Gazete, internet gazetesi veya sosyal medya aracılığıyla, kısmi zamanlı olarak İzmir Organizasyon firmasına başvuran animatörlerin cvleri, titizlikle inceleniyor. Elemeyi geçen animatörler, eğitime davet ediliyor.
  • Eğitimin ilk aşaması, animatör adaylarına firmayı ve firmanın yaptığı işleri tüm ayrıntılarıyla tanıtmak oluyor.
  • Eğitimin ilk aşamasından sonra, palyaço adaylarına palyaço kostümleri, aksesuarları ve oyuncakları tanıtılıyor. Her palyaço adayı eğitimin ilk aşamasından itibaren kendi animasyon çantasını oluşturmayı öğreniyor.
  • Daha sonra, topluluk önünde kendini en iyi şekilde ifade etme, birebir iletişim, beden dilini etkili kullanma teknikleri, çocuklarla iletişim teknikleri, mikrofon ve sunuculuk eğitimleri veriliyor.
  • Animasyon dansları, mini clup dansları ve çocuk oyunları eğitimine geçiliyor. Animasyonda kullanılan danslar ve oyunlar uygulamalı ve birebir olarak öğretiliyor.
  • Danslar ve oyunlardan sonra sıra yüz boyama etkinliğinde. İnsan sağlığına zararlı olmayan yüz boyama kalemleri kullanan organizasyon firması, animatör adaylarına yüz boyamanın detaylarını ve inceliklerini uygulamalı olarak gösteriyor.
  • Son aşamada eğitimin keyifli aşamalarındayız : Sosis balon katlama. Palyaço adaylarına çeşitli figürlerde sosis balon yapımı eğitimi veriliyor. Çiçek, kılıç, köpek gibi figürler öğrenilmesi gereken ana figürleri oluşturuyor.

Tüm bu eğitim aşamalarından sonra, animatör adayları stajyer olmaya hak kazanıyorlar. Belli bir süre sonra stajyer palyaço olarak organizasyonlarda yer aldıktan sonra, İzmir Organizasyon’da tek başlarına işe gidebilecek yeterliliğe sahip oluyorlar.

İzmir Organizasyon firması www.izmirorganizasyon.com sayfasında palyaçoların tercih edildiği organizasyonlar, makyajları, eğitimi ve kostümleri ile ilgili fotoğraf ve videolar paylaşmış. Dilerseniz, sayfayı ziyaret edebilir, palyaçolar ile ilgili merak ettiğiniz bilgilere erişebilirsiniz.

İzmir Organizasyon Palyaçosu Organizasyonlarda Ne Yapar?

Palyaçolar doğum günü organizasyonlarında, çocukların yaş grubuna ve mekanın uygunluk durumuna göre çeşitli oyunlar oynar, yarışmalar düzenlerler. Halat yarışı, sandalye kapmaca, limbo oyunu, balon patlatma oyunu gibi. Oyunlar ve yarışmalardan sonra yüz boyama etkinlikleri ve sosis balon katlama aktiviteleri yaparlar. Yanlarında getirdikleri mini clup müzikleri ile çocuklara animasyon danslarını öğretirler.

Açılış organizasyonlarında, dans ederek ilgi çekerler, broşür dağıtımı yaparlar.

Doğum günü organizasyonu, yıl dönümü organizasyonu, evlilik teklifi organizasyonu gibi etkinliklerde hediye servisi ve uçan balon servisi yaparlar.

Yazıda bahsettiğim İzmir Organizasyon palyaçoları ve fiyatları ilgili merak ettiklerinizi firmanın www.izmirorganizasyon.com adresli web sitesinde bulabilirsiniz. Ayrıca 0232 421 5000 numaralı telefondan İzmir Organizasyon müşteri danışmanlarına ulaşıp, direkt olarak bilgi alabilirsiniz.