Organizasyon Sektöründe Eleman Yetiştirme Eğitimleri / Mobilya Fuari / İzmir
Organizasyon Sektöründe Eleman Yetiştirme Eğitimleri / Mobilya Fuarı / 2016

İzmir Organizasyon olarak, bünyemizde çalışan ekibimizin kalifiye birer eleman olmaları için elimizden gelenin fazlasını yapmaya dikkat ediyoruz. Her bir çalışanımızın başarılı birer birey olmaları için onları destekliyor ve her alanda kendilerini geliştirmeleri konusunda yardımcı oluyoruz. Ayrıntılara özen gösteriyor ve kusursuzluğu hedefliyoruz. Organizasyon sektöründe eleman yetiştirme potansiyeline sahip bir firma olan İzmir Organizasyon, teorik ve uygulamalı eğitim konusunda çeşitli yollar izliyor.

Organizasyon Sektöründe Eleman Yetiştirme Misyonu : Her Alanda Başarılı Bir Ekip

Daha önce bu işin içinde bulunmamış olabilirsiniz. Önemli olan isteğiniz ve azminiz olması. Yetiştirdiğimiz ve yetiştireceğimiz elemanlarımız için aradığımız kriterimiz budur. Biz kendi bünyemizde, her şekilde ve her alanda eğitim sürecini gerçekleştiriyoruz. Bu konuda bilgi sahibi olmayan kişiler ile çalışmak, negatif bir durum olmak yerine pozitif bir durum haline geliyor; çünkü bu kişiler öğrenmeye daha açık oluyorlar. Biz de bu şekilde, eğitim sürecimizi daha sağlıklı bir şekilde yürütüyoruz.

Hedefimiz ve amacımız, bünyemizde çalışan herkesin, her konuda bilgi sahibi olabilmesi. Tek bir alanda uzmanlaşmak yerine, her konuda başarılı birer birey olmalarını sağlayabilmeyi amaçlıyoruz.

Organizasyonun Türüne Göre Eğitim

Organizasyonlarımızda bizimle çalışan part time bir ekibimiz var. Ayrıca ofis çalışanlarımız ve teknik ekibimiz de sadece ofis içerisinde değil, sahada da en verimli şekilde kendilerini gösteriyorlar. Her duruma hazırlıklılar. Daha önce bir açılış organizasyonumuzda özellikle part time elemanlar ile çalışmak yerine, ofis çalışanlarımız ve teknik ekibimizle çalışmayı tercih ettik. Bu organizasyonumuzu merak ediyorsanız, Bozyaka Çillibom açılışımız hakkındaki haberimizi okuyabilirsiniz. (buraya link gelecek)

Part time çalışanlarımız bizimle organizasyonlara gelmeden önce hummalı bir eğitim sürecinden geçiyorlar. Her şeyin kusursuz olmasını istediğimizi belirtmiştik ve bu alanda eğitimlerimizi de asla aksatmadan, organizasyonlarımızın hedeflenen başarıya ulaşması için tüm ekibimizin hazırlıklı olmasına özellikle dikkat ediyoruz.

Gidecekleri organizasyonun türüne göre farklı bir eğitim süreci uyguluyoruz. Örneğin; bir doğum günü partisine gideceklerlerse ve bu küçük bir çocuğun doğum günü partisiyse, çocuklarla nasıl bir iletişim kurmaları gerektiği konusunda bilgi veriliyor. Organizasyonun türüne göre giyilecek kostümler ve yapmaları gerekenler ayrıntılı bir şekilde anlatılıyor.

Eğitim Planımız

Firmanın Tanımı: Bizimle çalışacak herkese öncelikli iş olarak firmamızı tanıtıyoruz. Ekibimiz ile tek tek tanıştırıyoruz. Burada herkes kendi alanında uzman ve bilgi paylaşımı yapmaktan asla çekinmezler. İstekli ve meraklı yeni ekip üyelerimize tecrübelerini aktarmaktan mutluluk duyuyorlar. Firmamızın nasıl işler yaptığını, kaç yıldır bu işin içinde olduğumuzu, misyon ve vizyonumuzu ayrıntılı bir şekilde aktarıyoruz. Özellikle nasıl işler yaptığımızı bilmeleri öncelikli olarak dikkat ettiğimiz bir ayrıntı, çünkü çalışacakları yerler ve yapacakları işler hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olmaları gerekiyor.

Dans Eğitimi: Eğitim sürecinde ayrıntılı bir animasyon eğitimi veriyoruz. Organizasyonlarda eğlencenin anahtarı danstır. Bir animatörün mutlaka bilmesi gereken evrensel nitelikli dans figürlerini öğretiyoruz.

Mikrofon Eğitimi: Mikrofonun doğru kullanımını ve sesi en doğru şekilde kullanabilmeyi gösteriyoruz. Mikrofon şovları yapabilmenin anahtarlarını açıklıyoruz.

Kostümler: Organizasyon türüne ve şekline göre çeşitlilik gösteren bir konu bu. Yaptığımız organizasyonlarda kullanılması uygun olan kostümleri tanıtıyoruz.

Yüz boyama ve sosis balon: Çoğu organizasyonumuzda tercih edilen hizmetlerimizden birisi palyaçodur. Bir palyaçonun makyajı nasıl olmalı konusunda eğitimimiz mevcut. Sosis balonlar ile çeşitli  şekiller yapabilmelerini sağlıyoruz.

Tahtabacak eğitimi: Animasyonlarda en ilgi çekici hizmetlerden birisidir. Bu eğitimi verirken özellikle çalışanlarımızın güvenliğini ön planda tutuyoruz. Hiçbir şekilde, gerekli tedbirleri almadan eğitimimizi sürdürmüyoruz.

Fotoğraf ve kamera eğitimleri: Bütün çalışanlarımızın bu konuda bilgili olmasını sağlamaya çalışıyoruz. En iyi çekim kalitesine sahip makinalar kullanmaya özen gösteriyoruz ve en doğru açı ile en iyi anı yakalama konusunda eğitim veriyoruz.

Motivasyon Sağlamak ve Özgüven Aşılamak

İzmir Organizasyon olarak bir diğer dikkat ettiğimiz ve uygulamaya çalıştığımız bir konu da bu. Çalışanlarımızın mutluluğunu ve huzurunu çok önemsiyoruz. Yaptıkları işi sevmelerini sağlıyoruz. Mutlu bireyler, yaratıcı ve verimli ekip demek. Bu verimliliği en yüksek seviyeye çıkarabilmek için uğraşıyoruz. Topluluk önünde konuşma fobisi olan bir çalışanımız, verdiğimiz eğitimler sonrası hatrı sayılır bir kalabalık önünde gayet rahat bir şekilde mikrofon şovu yapabilecek seviyeye geldi. Eğitimlerimizin başarısı ortada. Kendi bünyemizde, birebir eğitimler ile profesyonel bir ekip kuruyoruz. Bu profesyonel ekibimiz ile beraber organizasyonlarımızın başarılı sonuçlar vermesi kaçınılmaz oluyor. Hep daha iyiye gitmek dileğiyle…