Manisa Çevre Günü Şenlik Organizasyonu
Manisa Çevre Günü Şenlik Organizasyonu

Manisa Çevre Günü Şenlik Organizasyonu

Manisa Büyük şehir Belediyesi ve Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından 5 Haziran Çevre Günü dolayısıyla Manisa Atatürk Kent parkında 3 gün boyunca lisanslı sponsor firmaların katkılarıyla gerçekleştirdiğimiz bu organizasyonda minikler eğlenceye doydu.

Şenlik Organizasyonu Büyük Bir Coşkuyla Kutlandı

22-23-24 Mayıs’ta sabah 10:00’da başlayan etkinlikte Mobil 12 D sinema,Şişme Şut becerisi oyunu,Şişme kedili kombo oyun parkuru Şato şişme oyun parkuru, Pamuk Şeker,Karaoke,Dj,Ses sistemi ve Sahne Kent parkında geniş bir çim alanına kuruldu. Aynı alan üzerinde lisanslı sponsor firmalar için kurduğumuz çadırların altında Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından ücretsiz olarak kek,meyve suyu, çubuk kraker ve su dağıtıldı.

Şenlik Organizasyonu Sloganı ‘ YEŞİLİ SEV,DOĞAYI KORU’ Oldu

Çevre okullardan öğretmenleriyle birlikte şenlik organizasyonu na katılan çocuklar yanlarında bu gün için biriktirdikleri pilleri getirdiler ve geri dönüşüme katkı sağladılar.Akşam 16:00’a kadar devam eden şenlikte palyaçolar çocuklar için sosis balonlardan oyuncak ve yüz boyama yaptılar.Aynı zamanda alanda kostümlü karakterler,maskotlar,tahta bacak ve sunucu eşliğinde çocuklar tüm gün boyunca halat çekme,çuval yarışı,animasyon dansları gibi bir çok farklı aktivite ile gönüllerince eğlendiler.Miniklere bu güzel günden hatıra kalması amacıyla çim adam,kum boyama ve fidan dikme atölyeleri yaptık.Çevreyi temiz tutmak adına gün boyunca sunucumuz çocuklara bugünün önemiyle ilgili sorular sorarak farkındalık yarattı.Kağıt,plastik ,pil,metal,naylon,pet şişe,teneke kutu,cam  gibi atıkların doğadan yok olma süreleriyle ilgili çocuklara bilgi verildi.Bir yandan şenlik organizasyonu devam ederken bir yandan minikler etrafa saçılan çöpleri toplayıp ilgili atık kutusuna attılar.

Protokol Şenlik Organizasyonu Gününde Minikleri Yalnız Bırakmadı

Etkinliğin son gününde Yunus emre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Manisa Halk Sağlığı Müdürü Dr. Engin Yıldırım, AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli şenliğimize misafir oldular. Çevre ve Şehircilik Müdürü Nurettin Aytekin ise 3 gün boyunca şenlik organizasyonunda miniklerin eğlencesine eşlik etti.
Kısa bir konuşma ardından sahneden çocuklara karanfil dağıtıp hatıra fotoğrafı çekindiler.Yine Şenliğin son gününde Manisa Büyük şehir Belediyesi tarafından gönderilen Mobil diş sağlığı kontrolü aracı ve organ bağışının önemini anlatan mobil araç ücretsiz bir şekilde miniklere hizmet verdiler.Çocuklar bir yandan eğlenirken bir yandan da sağlık ve doğa hakkında pozitif bilinçlendirildi.Yerel medyanın yoğun ilgi gösterdiği bu önemli günde şenlik organizasyonuna çocuklara eşlik eden aileler ve öğretmenler etkinlikten çok memnun kaldıklarını ifade ettiler. 2 atık getirene ücretsiz eğlence’ sloganıyla etkinlikler 3 gün gün boyunca devam etti.

 

https://www.youtube.com/watch?v=Ofg23R_j__Q&t=57s