Karadut Şenlik Organizasyonu İzmir Organizasyon
Karadut Şenlik Organizasyonu

Karadut Şenlik Organizasyonu

Berayken firmasının özenle ekip düzenli olarak bakımını yaparak yetiştirdiği karadut tarlalarında, Takev Koleji işbirliği ile çocuklara bağbozumu kültürünü öğretmek amaçlı düzenlenen şenlik organizasyonu için bir araya geldik. Ulukent’teki karadut tarlalarında düzenlen organizasyonun amacı çocuklara doğanın güzelliklerini tanıtmak; organik meyve yemelerini sağlamak ve bağbozumu kültürünü öğretmekti. Karadut şenlik organizasyonu tüm bu güzel amaçların ışığında çok eğlenceli ve bir o kadar lezzetli ikramlar eşliğinde gerçekleştirildi.

Karadut Şenlik Organizasyonu Etkinlikler

Karadut şenlik organizasyonu için; organizasyon alanın girişine özellikle seçilen rengarenk bir kapı takı yerleştirildi. Kapı takının üzerinde projeye destek veren firmaların logoları yerleştirildi. Girişe kurulan standlarda çocukların güneşten korunmaları için kırmızı renkli şapkalar dağıtıldı. Organizasyon alanı papatya balonlar ile süslendi. Bir yandan da dağıtılacak bayraklara eşlik etmesi için Türk bayrağı baskılı balonlar hazırlandı. Bu baskılı balonlar da bayraklar ile beraber katılımcılara dağıtıldı.

Tüm çocuklar adına uygun olarak tam bir şenlik havasında karşılandı. Bu güne özel olarak bando grubu en eğlenceli müzikler ile karşıladı tüm konukları. Şarkılarla şiirlerle organizasyon alanına giriş yapan çocuklar; bağbozumu hakkında bilgilendirildi. Birbirinden lezzetli karadut meyvelerini dalından yemeleri için her birine sepetler dağıtıldı. Tüm çocuklar dalından koparıp bu sepetlere doldurdukları karadutları özgürce ve afiyetle yediler.

Organizasyonun amacı tabii ki hem öğrenmek hem de eğlenmekti. Eğlence hız kesmedi organizasyon alanında ekibimizin seçtiği en eğlenceli müzikler yükseldi. Müzik eşliğinde danslar edildi meyveler yendi. Minnie ve Mickey Mouse maskotlarımız çocuklara eşlik ettiler gün boyu.

Karadut Şenlik Organizasyonu İkramlar

Karadut Şenliği için birbirinden lezzetli içinde karadut barındıran ikramlar seçilmişti. İçinde en lezzetli olanlarının özenle dalından seçildiği karadutların süslediği pastalar kesildi. Afiyetle yendi. Karadut suları içildi. Projeye destek veren ve dondurmalarında özel olarak bu Karadut bahçelerinden seçtiği meyveleri kullanan Algida firması, gün boyu karadutlu dondurmalarından dağıttı.

Karadut reçelleri dağıtıldı kavanoz kavanoz. Tamamen organik ve lezzetine doyum olmayan bu güzel meyveye doydular tüm çocuklar. Hem eğlendiler hem de dalından meyve yemenin tadına vardılar. Bunun yanında da bağbozumu kültürünün inceliklerini öğrendiler.

İzmir Organizasyon olarak; böyle anlamlı, eğitici ve bir o kadar da eğlenceli bir organizasyona destek vermekten oldukça keyif aldık. Çocuklarla çocuk olduk. Kirlenmek güzeldir dedik ve ellerimizde karadut lekeleri organizasyonumuzu gerçekleştirdik. Çocuklarımızın keyifli ve kaliteli zaman geçirmesi için elimizden geleni yaptık. En güzel müzikler, en eğlenceli animasyonlar ile onları mutlu ettik. Şunu da unutmadık; “Bir çocuk gülerse tüm dünya güler.” Bu ana fikir ile çocuklarla çocuk olduk; organizasyonumuzu yüzlerimizde gülümsemelerimiz ile tamamladık.