YDS Academy Dil Okulları Bahar Şenliği Etkinlikleri Piknik Organizasyonu
YDS Academy Dil Okulları Bahar Şenliği Organizasyonu

YDS Dil Okulları’nın her yıl düzenlediği geleneksel bahar şenliği organizasyonu, bu yıl da 1 Mayıs tarihinde, Balıkesir Değirmenboğazı mesire alanında  gerçekleşti. Her yıl olduğu gibi, YDS Academy’nin bahar şenliği organizasyonunu, İzmir Organizasyon ekibi olarak bizler gerçekleştirdik.

Uzun yıllardır YDS Academy’nin bahar şenliği ve piknik organizasyonlarını planlıyor ve organize ediyoruz. Kurumun kimliğini, öğrencilerini ve eğitmenlerini tanıyor olmamız, neler istediğini anlayabilmek ve başarılı, eğlenceli ve keyifli bir organizasyon olmasını sağlamak adına fayda sağlıyor bizlere. Her geçen yıl kendimizi yeniliyor, aktivitelerin daha akılda kalıcı, eğlenceli, keyifli, farklı, yaratıcı, ilgi çekici olmasını hedefliyoruz. Bu sene de iddialı bir bahar şenliği programıyla, keyifli bir piknik organizasyonu planladık YDS Academy için.

YDS Academy Bahar Şenliği Organizasyonu, Piknik Organizasyonu, Hazırlıklar

Organizasyon planını ekibimizle kurguladıktan sonra, gerekli ekipmanların hazırlığı yapıldı, eksikler kontrol edildi.  2 ayrı ekip aracımızla İzmir’den Balıkesir’e doğru yola çıktık. İlk giden ekibimiz gece saatlerinde yola çıkarak, şişme oyun parkurlarının kurulumunu gerçekleştirdi. Toplamda 5 adet şişme oyun parkuru ( bungee run, canlı langırt, gladyatör, şut becerisi ve sumo güreşi ) yerlerine yerleştirildi ve elektrik bağlantıları yapılarak şişirildi. YDS Academy şişme çadırı da etkinlik alanının merkezine yerleştirilerek hazır hale getirildi. YDS Academy çadırının hemen altına DJ masası kurularak, ses sistemleri, kabinler, DJ setup gibi teknik ekipmanların kurulumu tamamlandı. Teknik ekibimiz, animatörlerimiz ve programı yönetmekten sorumlu sunucumuz da hazır olunca organizasyon başlamış oldu.

Piknik Organizasyonu, Yarışmaların Düzenlenmesi, Oyun Aktiviteleri

Turnuvalara ve yarışmalara katılım sağlamak için bir kayıt masası oluşturuldu. Görevli animatörlerimiz yarışmalara katılacak olan kişilerin ve takımların isimlerini kaydettiler. Kayıtlar alınırken, DJ performansı başladı. YDS öğrencileri, kahvaltılarını yaparlarken müzikle eğlenceye hazırlanmaya başladılar. Kayıtlar alındıktan sonra, sunucumuzun anonslarıyla sumo güreşinde düellolar başlamış oldu. Hem mizahın, hem de heyecanın ve hırsın olduğu sumo yarışmaları tüm heyecanıyla devam ederken, diğer sunucumuz da diğer şişme oyun parkurlarındaki yarışmaların ismini anons etti ve bungee run, gladyatör ve şut becerisi oyunları da tüm heyecanıyla başlamış oldu. Takımlar da anons edilerek canlı langırt turnuvaları da başlatıldı.

Yarışmalara barbekü ve mangal arası verilerek , yarı finale kalan listeler belirlendi. Yarı final ve final yarışmaları da tüm heyecanıyla devam ederken, DJ performansıyla küçük sürpriz dinlenme araları verildi. Final maçları da yapıldıktan, şampiyonlar belirlendikten sonra piknik organizasyonu oyunlarla ve danslarla sürmeye devam etti. Yaklaşık 2 saat boyunca durmaksızın eğlenerek dans eden YDS öğrencileri, uzun bir senenin yorgunluğunu, sunucumuzun da muzip esprileriyle atmış oldular.

Bahar Şenliği Organizasyonu nda Mutlu Son : Ödüller

Şişme oyun parkurlarında finale kalan, senenin şampiyonu olan gruplara, YDS Academy’nin değerli eğitmenleri tarafından ödülleri takdim edildi. Bireysel oyunlarda da finale kalan kadın ve erkeklere birincilik ödülleri verildi. İkincilik ödülleri de verildikten sonra, YDS Academy’nin değerli eğitmenleri ile İzmir Organizasyon ekibi arasında halat çekme yarışı yapıldı. Birincilik ödülüne ekibimiz layık görülse de, kazanan ‘ fair play’ anlayışıyla dostluk oldu. Ekibimizin ödüllerini YDS Academy eğitmenleri verdi. YDS Academy’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği bahar şenliği organizasyonu, İzmir Organizasyon’un animasyon ve organizasyon becerisine sahip ekibi ile, bu sene de başarılı bir şekilde son buldu.