Bornova Belediyesi Protokollü Kokteyl Organizasyonu Kokteyl Sunumu
Bornova Belediyesi Protokollü Kokteyl Organizasyonu

Bu hafta, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu‘nun, projelerini sunmak amacıyla gerçekleştirmeyi planladığı  protokollü kokteyl organizasyonu İzmir Organizasyon olarak bir kez daha ekibimiz tarafından planlandı.

Protokollü Kokteyl Organizasyonu İçin İlk Hazırlıklar

Bornova Belediyesi Nikah Salonu’nda gerçekleşen kokteyl organizasyonunda, üç ayrı alanda kokteyl sunumu yapıldı. 3 adet teknik ekip personeli, 10 adet servis elemanı  ve 3 adet içecek bar personeli, organizasyon sorumlusu denetiminde, kokteyl organizasyonunda görev aldılar. Sabah  saatlerinde, yoğun geçecek bir organizasyonun hazırlıklarına başlayan ekibimiz, ekipmanların araçlara yüklenmesiyle, protokole yapılacak olan organizasyon için ilk hazırlıklara başlamış oldular. Konferans salonunun hemen yanındaki alana yaklaşık 5 adet bistro masa yerleştirmekle işe başladık.Lüks streç örtülerle bistro masaları giydirdik. Protokole uygun olması amacıyla, beyaz renkli örtüler kullanmayı tercih ettik. Konukların içeceklerini servis etmek için büyük ve şık bir içecek bar köşesi oluşturduk. Konferans salonu binasının ana girişinde ise yaklaşık 20 adet bistro masa ve daha büyük ve gösterişli bir içecek şov barı kurduk. Konferans salonunun çıkışında ise, konuklar için ayrı sunumlar hazırlandı.

Mutfak bölümünde yiyeceklerin sunum hazırlıkları tüm hızıyla devam ederken, teknik ekibimiz içecek şov barların kurulumuyla ilgilendiler. Çift katlı tabaklar tartolet ve mini ekler, incir, yaban mersini, siyah kuru üzüm, kuru dut, çikolata topları, gün kurusu ve ceviz gibi kruditelerle şık bir şekilde hazırlandı. Porselen merit tabaklarda lezzetli ve şık sunumlu kanepeler, tatlı ve tuzlu kurabiyeler, poğaçalar ve börekler servis edildi. Dip soslu havuç ve salatalıklar, çubuk kraker, cips ve çerezler de şık bir sunumla konuklara ikram edilmek üzere hazırlandı. Mevsim meyvelerinden oluşan şık bir tabak, çikolata ve meyve sosları ile özenle hazırlandı. İçecek şov barları da görsel ve şık detaylarla hazırlandıktan sonra, servis saatini beklemeye koyulduk.

Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun salonu girişi beklenirken, konuklar gelmeye başladılar. Özel kalem müdürleriyle irtibat halinde olan organizasyon sorumlumuz servisi önce tek bir bölümde başlattı. Tüm hızıyla eş zamanlı bir şekilde içeceklerin ve yiyeceklerin servisi bistro masalara yapıldı. Yaklaşık iki saat boyunca, yiyecek ve içeceklerin servisi alanın 3 ayrı bölümünde durmaksızın devam etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun salona girişiyle davetliler konferans salonuna yönlendirildi.

İzmir Organizasyon ekibi olarak başarılı, keyifli ve şık protokollü kokteyl organizasyonlarımızdan birini daha gerçekleştirmiş olduk. Protokole yapılan kokteyl sunumları konusunda tecrübeli ve eğitimli olan ekibimizle, Bornova Belediyesi yetkilileri, organizasyonda sorumlu özel kalem müdürleri ve halkla ilişkiler departmanı çalışanları ile birlikte bir kokteyl organizasyonunda daha yer almış olduk.

Bornova Belediyesi Protokollü Kokteyl Organizasyonu